شخصیت های انیمیشنی ایرانی

آیا شخصیت های انیمیشنی ایرانی را می شناسیم؟

با توجه به حجم بسیار بالای درخواست لوازم التحریر در کشور و ارتباط مستقیم این مسئله بر روی ذهن کودکان و نوجوانان ، در سالهای اخیر تولید لوازم التحریر داخلی ایجاد شد و با استقبال مخاطبان به راه خود ادامه می دهد تا هم به صرفه جویی در وارذات و حفظ ارز در کشور کمک کند و هم با استفاده از طرح های داخلی ذهن کودکانمان را با فرهنگ ایرانی عجین کنه ، این طرح ها بسیار متنوع است که اگر می خواهید با آنها بیشتر آشنا شوید در ادامه با آوای مهر همراه باشید.
طرح های ایرانی از زمینه هایی مانند اشعار ، شخصیت ایمیشن ها ، گل ها و عکس شهدا و غیره می باشد که در قسمت اول این مقاله به معرفی شخصیت های انیمیشنی می پردازیم.

دیرین دیرین :

پشت شوخی‌ها، گلایه‌ها، نقدها و تلنگرهای «دیرین دیرین» که لبخند به لب بسیاری از ما می‌نشاند و سرمان را برای مدتی گرم می‌کند، یک جریان بزرگ قرار گرفته است! جریانی که می‌توان نامش را گذاشت برندسازی فرهنگی یا صنایع فرهنگی. محصولی مانند دیرین دیرین، علاوه بر این‌که جماعتی را شاد می‌کند یا در عرصه فرهنگسازی حرف‌هایی برای گفتن دارد، نمونه‌ای تقریبا نوپا از یک صنعت فرهنگی است که مشتری دارد، بازار ایجاد کرده و برای عده‌ای هم کارآفرینی کرده است.
این مجموعه پولساز که شخصیت پروری اش علاوه بر سخنانی که با محتوای خود به گوش مخاطب می رساند کارساز بوده است حالا جایگزین شخصیت های خارجی بر روی دفاتر شده است که عامل این کار در مجموعه ی آوای مهر شرکت فطرس می باشد که نمونه هایی از این طرح ها را در ادامه مشاهده خواهید کرد .

فیلشاه :

این انیمیشن که محصول کمپانی ” هنر پویا ” است پس از انیمیشن ” شاهزاده روم ، دومین تجربه موفق این کمپانی ایرانی در تولاید انیمیشن می باشد که با اکران نوروزی خود شاهد استقبال مخاطبان سینمای کشور بود ، تا به امروز فقط نزدیک به یک میلیون جلد دفتر از کاراکترهای مختلف «فیلشاه» تولید شده و در حال توزیع برای فصل شهریورماه و آغاز سال تحصیلی جدید مدارس است. در کنار این برای «فیلشاه» کتاب نقاشی و استیکر، تِم تولد و تِم جشن تکلیف و بسیاری محصولات متنوع دیگر در دست طراحی است تا بحث استمرار ارتباط با مخاطب از طریق تولید محصولات جانبی ایجاد شود ، طرح های انیمیشن فیلشاه برروی دفاتر و حضور شخصیت های این انیمیشن با بالاترین کیفیت جذابیت های بسیاری برای مخاطب کودک ایجاد نموده است ؛ مشکات ، کیمیا و فطرس من جمله شرکت هایی هستند که از این شخصیت در طرح های خود بهره می برند که نمونه هایی از آن را در تصویر می بینید.

شاهزاده روم :

انیمیشن شاهزاده روم همانطور که اشاره شد تجربه اول کمپانی ” هنر پویا ” در امر انیمیشن سازی بود که در سال 94 اکران شد و تبدیل به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ سینمای ایران تا آن زمان شد ، به گفته ی تهیه کننده ی این مجموعه ، «شاهزاده‌روم» نقطه عطفی در تاریخ سینمای ایران است که به انیمیشن کشور کمک به سزایی کرده است و همانند فیلشاه تاثیر این شخصیت پردازی به سرعت در نوشت افزار کشور مشاهده شد و مخاطبان به خرید دفاتر طرح شاهزاده روم گرایش مثبت پیدا کردند. شرکت فطرس و مشکات در چاپ طرح های این انیمیشن بر روی دفاتر خود پیشگام بوده اند که نمونه هایی از آثار آنان را که توسط مجموعه آوای مهر توزیع می شور را در تصویر مشاهده می کنید.

شاهنامه :

شاهنامه فردوسی از غنی ترین آثار فرهنگی و تاریخی ایران است که سرشار از شخصیت های بزرگ با آموزه هایی از جنس فرهنگ ایرانی است که این روزها مهجور واقع شده است ، استفاده از طراحی شخصیت های بزرگ شاهنامه که منجر به شناخت آنها می شود عاملی برای ایجاد انگیزه ی علاقه به مطالعه ی این آثار است و همین انگیزش ممکن است آثار فرهنگی بسیار بزرگی در تزبیت و اخلاق کودکانمان داشته باشد ، شرکت آفتاب با علم به این مسئله مهم اقدام به چاپ دفاتری با این طرح ها کرده است که علاوه برکیفیت مناسب و بسیار خوب ، کار فرهنگی باارزشی را نیز آغاز کرده است که نمونه هایی از این طرح ها را باهم می بینیم.

حسنی کوچولو :

حسنی کوچولو که یک انیمیشن کودکانه برای مخاطب خردسال است در تلاش است تا با استفاده از کاراکتر های کودکانه و زبان شعر و آهنگ حرف خود را بزند ، طرح های این مجموعه نیز برای جامعه هدف خردسال و کودک تهیه شده است که با استقبال خوبی نیز مواجه شد ، شرکت آفتاب همانند مجموعه شاهنامه در این مجموعه نیز پیشگام بوده است و طرح های زیبای ” حسنی کوچولو ” را در میان محصولات ارائه شده ی آوای مهر قرار داده است که شما نمونه ایی از این طرح ها رادر زیر مشاهده خواهید کرد.

همچنین لازم به ذکر است با توجه به پیشرفت روزافزون انیمیشن ها و شخصیت های انیمیشنی در آینده ای نزدیک شاهد طرح های جذاب دیگری نیز خواهیم بود که شما در بلاگ آوای مهر درباره آنان مطالبی را خواهید یافت ، در قسمت های بعدی این مقاله با هم درباره ی طرح های بسیار دیگری که در بالا اشاره شد خواهیم خواند و شما در هرزمان با مراجعه به شبکه های اجتماعی ما و دانلود کاتالوگ همراه با قیمت روز سفارشات خود را آنلاین برای ما ارسال کنید و در اسرع وقت تحویل بگیرید ، پس با بلاگ آوای مهر همراه باشید.

اخبار مرتبط